Symbioosin luonnonsuojeluapuraha on nyt haettavana!

Symbioosi ry julistaa haettavaksi
APURAHAN LUONNONSUOJELUUN
Symbioosi ry:n luonnonsuojelurahaston vuotuinen apuraha myönnetään yhdistyksen kevätkokouksen päätöksellä yhteen tai useampaan luonnonsuojelua edistävään hankkeeseen. Keväällä 2015 tulee rahastosta jaettavaksi 1400 euroa. Vapaamuotoiset hakemukset kustannusarvioineen pyydetään lähettämään postitse osoitteeseen:

Luonnonsuojeluapuraha
Symbioosi ry
c/o Vilma Väänänen
Maneesikatu 8B 31
00170 HELSINKI

Hakemusten on oltava perillä viimeistään 12.2.2015.
Luonnonsuojelurahan jakamisesta päätetään Symbioosi ry:n sääntömääräisessä kevätkokouksessa helmikuun lopussa. Päätös on kokouksen jälkeen nähtävillä yhdistyksen nettisivuilla osoitteessa www.symbioosi.org.
Lisätietoa hakemuksesta saa Symbioosi ry:n hallitukselta osoitteesta symbioosi-h@helsinki.fi tai suoraan Symbioosi ry:n puheenjohtajalta Vilma Väänäseltä (vilma.k.vaananen@helsinki.fi).

150 150 adminTringa
Kirjoita jotakin