Yhdistyksen syyskokous 06.11.2014 klo 18:00 Tieteiden talolla

Tringan sääntömääräinen syyskokous pidetään torstaina 06.11. klo 18:00 Tieteiden talolla (Kirkkokatu 6, Helsinki).
Syyskokouksessa käsitellään mm. Tringan vuoden 2015 toimintasuunnitelma, tulo- ja menoarvio sekä jäsenmaksujen suuruudet. Lisäksi valitaan yhdistyksen hallitukseen kaksivuotiskaudelle varapuheenjohtaja ja viisi jäsentä erovuorossa olevien tilalle.
Hallitus on oiva paikka tutustua ja vaikuttaa Tringan toimintaan. Lisätietoja hallitustyöskentelystä voi kysyä puheenjohtaja Seppo Vuolannolta puheenjohtaja(at)tringa.fi. Hänelle voi myös ennalta ilmoittaa kiinnostuksesta asettua ehdolle hallitukseen.
Virallisten kokousasioiden jälkeen esitelmöi kansainvälisesti arvostettu luonto- ja lintukuvaaja Jari Peltomäki. Jari tulee kertomaan työstään otsikolla ”Peltsin 20 parasta kuvaa ja tarinoita niiden synnystä”.
Ennen kokouksia eli klo 17:00 on mahdollista suorittaa Tringan harrastajatutkinto.
Tervetuloa!
Linkkejä:
Yhdistyksen tulevat tapahtumat
Yhdistyksen säännöt
Yhdistyksen dokumentteja

150 150 adminTringa
Kirjoita jotakin