Tringan kevätkokous Google Meetissä 17.6.2020 klo 18.00

Kokoontumista rajoittavan koronatilanteen takia Tringan hallitus on päättänyt järjestää yhdistyksen sääntömääräisen kevätkokouksen etäyhteyden välityksellä. Tämä on mahdollista tänä keväänä tehdyn lakimuutoksen ansiosta.
Kokoukseen osallistuminen edellyttää ennakkoilmoittautumista tiistaihin 16.6.2020 klo 18.00 mennessä, jotta mahdolliset äänestykset voidaan toteuttaa. Kokoukseen ilmoittaudutaan sähköpostilla osoitteeseen toimisto@tringa.fi. Suora linkki kokoukseen lähetetään ilmoittautuneille sähköpostitse.
Tekniikkana käytetään Google Meet -ohjelmaa, jota pystyy käyttämään tavallisella nettiselaimella tai älypuhelimen sovelluksella.
Tringan kokoukset ovat perinteisesti olleet kaikille avoimia. Mikäli kevätkokoukselle sopii, niin kokous voidaan myös striimata nettiin, jolloin kuka tahansa pääsee seuraamaan kokousta, vaikka puhe- ja äänioikeus on vain Google Meetin osallistujilla. Tällöin linkki jaetaan yhdistyksen kotisivuilla ja Tringa-verkossa.
Esityslista:
1§ Kokouksen avaus
2§ Valitaan kokouksen puheenjohtaja, sihteeri, kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa
3§ Todetaan kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus
4§ Hyväksytään kokouksen esityslista
5§ Esitetään tilinpäätös, vuosikertomus ja tilin- sekä toiminnantarkastajan lausunnot
6§ Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapaudesta
7§ Kokouksen päättäminen
Tuloslaskelma, tase ja vuosikertomus ovat jo luettavissa Tringan kotisivuilla.
TRINGAN HALLITUS

150 150 adminTringa
Kirjoita jotakin